PRZEPISY NA PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ – Debata w ramach projektu „Sielce Architektów”

PRZEPISY NA PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ

Debata w ramach projektu „Sielce Architektów”

4 lutego start: godz.12.00, Teatr Baza, ul.Podchorążych 39

Jak mieszkańcy mogą wpływać na przestrzeń dzielnicy?

Tym pytaniem rozpocznie się debata „Przepisy na przestrzeń publiczną”, która rozpocznie się 4 lutego o godz. 12.00 w Teatrze Baza przy ul. Podchorążych 39, na Dolnym Mokotowie – Sielcach. Zaproszeni goście przedstawią krótkie prezentacje dotyczące dobrych przykładów/przepisów na przestrzeń w kontekście projektowania urbanistycznego, inicjatyw oddolnych oraz praw mieszkańców. Następnie odbędzie się dyskusja. Celem projektu „Sielce Architektów” jest świadome i wspólne kształtowanie przestrzeni publicznej miasta oraz zainicjowanie procesu, w którym architekci, lokalni aktywiści i mieszkańcy mogą działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

W dyskusji udział wezmą eksperci stykający się z materią przestrzeni publicznej na co dzień: Marlena Happach ( architektka, Stowarzyszenie Odblokuj), Krzysztof Herbst (socjolog, specjalista w zakresie planowania przestrzennego i socjologii miasta), Jagoda Turska – Kolektyw Syrena oraz przedstawiciel Centrum Komunikacji Społecznej. O projekcie i Sielcach opowiedzą: Anna Cudny ( WAPW) oraz Maciej Łepkowski ( Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia, Partnerstwo „Moje Sielce”). Moderatorką debaty jest Joanna Erbel (socjolożka).

Punktem wyjścia do dyskusji jest przykład i problemy Sielc oraz projekt „Sielce Architektów” jako spotkanie mieszkańca z architektem. Projekt jest realizowany wspólnie przez Pracownię Kompozycji Urbanistycznej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce” oraz Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia.

Warsztaty dla dzieci „Sielecko, sąsiedzko!”

Ponadto przed debatą o godz. 10.00 odbędą się nieodpłatne warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 5-10 lat. Na warsztatach dzieci będą kreować przestrzeń wymarzonego osiedla, miejsca do mieszkania. Zajęcia poprowadzą studentki Wydziału Architektury PW, które w przyjazny sposób zaprezentują dzieciom podstawowe zagadnienia urbanistyki i projektowania przestrzeni. Zapisy trwają!:sielce.architektow@gmail.com

Wystawa „Sielce Architektów”

Na wystawie trwającej do 12 lutego w hallu Agory można obejrzeć plansze autorstwa studentów z Pracowni Kompozycji Urbanistycznej PW z propozycjami rozwiązań architektonicznych przestrzeni publicznych Sielc oraz efekty równolegle prowadzonych warsztatów z mieszkańcami. Wystawa jest wstępem do szerszej dyskusji o potrzebach przestrzennych miasta i zachętą do angażowania się w proces jego transformacji.

Więcej informacji na : www.mojesielce.pl

Kontakt: mojesielce@gmail.com, kom.609494311


Posted

in

by

Tags: