Trwa projekt “Na Szembeku”

Dzieje się na Szembeku!

W najbliższą sobotę (5 października) w Miejscu Akcji Paca 40 o godz. 12.00 organizujemy warsztaty dotyczące poznawania historii Grochowa. Warsztaty poprowadzą twórcy strony naGrochow.pl, socjologowie: Łukasz Betram i Michał Młynarczyk. Opowiedzą o historii okolic placu Szembeka oraz o metodach, którymi się posługują przy jej odkrywaniu. Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży z gimnazjów i liceów, ale zapraszamy także innych ciekawych tematu.

Z tej okazji prezentujemy stworzoną przez Michała i Łukasza mapkę okolicy z zaznaczonymi ciekawymi miejscami. Historie związane z nimi mogą zaskoczyć nawet niejednego z rodowitych mieszkańców Grochowa!

Mapkę można było zdobyć również na Południowopraskich Prezentacjach (14 września) na pl. Szembeka, gdzie zachęcaliśmy gości do dzielenia się szembekowymi historiami i zbieraliśmy je na bieżąco.

Trwa także cykl warsztatów z seniorami, podczas których uczestnicy uczą się przeglądać Internet i umieszczać własne historie na stronie naSzembeku.pl! Kilka zdjęć z pierwszych, zapoznawczych warsztatów prezentujemy poniżej (ich autorem jest Jan Kuźnik).

IMG_3450 IMG_3485 IMG_3494 IMG_3469

W planach mamy jeszcze dalszy ciąg warsztatów etnograficzno – fotograficznych z młodzieżą, które już się rozpoczęły, a także wydarzenie finałowe, na które zaprosimy już niedługo. Z pewnym opóźnieniem, ale też z dumą informujemy, że o “Na Szembeku” napisała m.in. Gazeta Stołeczna, a o projekcie i idei Flaneura opowiadały w Radiu Campus koordynatorka projektu (Natalia Szelachowska) oraz prezeska stowarzyszenia (Maja Dobiasz)!

Do zobaczenia wkrótce!

Zespół “Na Szembeku”


Posted

in

by

Tags: