Gdy muzea, teatry i filharmonie muszą się zamykać przed odwiedzającymi, a edukacja przenosi się z klas szkolnych do sieci – jest jedna rada!
Rozwiązań trzeba szukać w takich projektach edukacyjnych jak Canaletto 2.0 – interaktywna, wielopoziomowa, darmowa aplikacja i strona internetowa, które będą wyzwaniem nie tylko dla uczniów, czy studentów, ale także dla koneserów sztuki i wytrawnych miłośników Warszawy. Ta warszawska gra miejska stawia sobie bowiem za cel – uczyć bawiąc, ale zabawa z Canalettem 2.0 to nie bułka z masłem. Trzeba będzie się nieźle nagłowić, żeby odkryć wszystkie pułapki i rozwiązać zagadki wplecione do gry przez autorów aplikacji.
Dlatego Stowarzyszenie Badawczo Animacyjne Flâneur, które realizuje projekt, zaprasza na webinarium wprowadzające do aplikacji Canaletto 2.0 – i tym samym w świat nowoczesnych narzędzi cyfrowych w edukacji.
Państwa opinia, Państwa sugestie, Państwa wiedza jest nam niezbędna, żeby rozwijać projekt w kierunku, który wsparłby pracę edukatorów, nauczycieli, ludzi mających potrzebę uczenia się przez całe życie i wszystkich tych, którym na sercu leży edukacja.
Spotkanie odbędzie się w przestrzeni wirtualnej w dwóch terminach:
– w piątek, 23 października br. o godzinie 10.30
– w poniedziałek, 26 października br. o godzinie 18:00.
Podsumowując:
1. Projekt Canaletto 2.0 składa się z dwóch części:
· bezpłatnej, edukacyjnej aplikacji Canaletto 2.0 na urządzenia mobilne
w systemie Android, której logo z syrenką uzbrojoną w pędzel i lupkę widać powyżej;
· strony internetowej Canaletto 2.0 dostępnej zarówno z poziomu komputerów stacjonarnych,
laptopów, tabletów oraz telefonów posiadających dostęp do Internetu.
2. Aplikacja, jak i strona internatowa oferują swoim odbiorcom interaktywną edukacyjną grę, która jest jednocześnie przewodnikiem po Warszawie śladami mistrza Canaletta, nadwornego malarza króla Stanisława Poniatowskiego i autora ponad dwudziestu portretów miasta uchwyconego w jego osiemnastowiecznym rozkwicie.
3. Obszerniejszy opis webinaru znajdą Państwo w szczegółach wydarzenia na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/Canaletto2.0
4. Podczas obu webinariów będzie można na żywo zadawać pytania koordynatorce projektu Canaletto 2.0.
Ruszajmy zatem śladami obrazów Canaletta, aby poznawać historię Warszawy, jej mieszkańców i zabytków!