Flaneur idzie za ciosem

Po sukcesie naszego wydarzenia – “Zbigniew Brodowski – artysta monumentalny” – współorganizujemy w Muzeum Pragi  spotkanie “O mozaikach z “Bajki” i pracowni na Grochowie. Rozmowa o Zbigniewie Brodowskim (1927 – 1917)”

Wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022, zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Polskim Holdingiem Obronnym, spotkało się z oddźwiękiem wśród miłośników Warszawy. Dziękujemy za udział tym, którzy mogli do nas dołączyć i na żywo obejrzeć monumentalną mozaikę Zbigniewa Brodowskiego (1927 – 2017), ukrytą na co dzień w biurowcu PHO na Woli oraz tym, którzy licznie polubili posty w mediach społecznościowych opublikowane po spotkaniu przez redaktorów takich stron jak: Warszawskie Mozaiki, Okno na Warszawę, Duchologia, Grochów, Kamionek, Gocławek i Warsaw ArteFakt.

Ciesząc się ze wzbudzonego zainteresowania planujemy kolejne działania, które dadzą nam możliwość spotkania się i porozmawiania o Zbigniewie Brodowskim, jego pracowni na warszawskim Grochowie oraz o sztuce, którą tworzył.

plakat do wydarzenia 20 października 2022r.

Pierwszym z planowanej serii będzie wydarzenie w Muzeum Pragi w czwartek 20 października br.
o godzinie 18.00, które zaprosiło do przedstawienia sylwetki twórcy Dorotę Brodowską, córkę artysty oraz Małgorzatę Szelachowską, kuratorkę naszego nowego cyklu Oko na Sztukę. Tym samym inicjujemy aktywność Stowarzyszenia nakierowaną na dokumentowanie i popularyzowanie życia i pracy artystów związanych  głównie z Pragą Południe. 

O samym wydarzeniu, jak i o cyklu Oko na Sztukę znajdziecie wkrótce oddzielne wpisy, a tymczasem obejrzyjcie krótki film poświęcony Zbigniewowi Brodowskiemu, jego twórczości i naszemu wydarzeniu zorganizowanemu 17 września 2022 r. przy mozaice w Polskim Holdingu Obronnym. 

„Zbigniew Brodowski – artysta monumentalny”, realizacja Agencja Artystyczna Nr 1

Posted

in

by

Tags: