Nasz darmowy e-book „Artyści z Grochowa” jest już dostępny

Publikacja, która powstała w ramach projektu „Oko na sztukę” jest antologią tekstów o twórcach, którzy tworzyli nieformalną kolonię artystyczną w latach 60-tych i późniejszych na historycznym Osiedlu Młodych w Warszawie.

W trakcie naszych poszukiwań dotarliśmy do informacji, że w tym czasie na terenie SM „Szaserów” w obrębie ulic: Garwolińska, Szklanych Domów, Wspólna Droga i Szaserów miało swoje mieszkania i pracownie kilkanaście osób z dyplomami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nie udało nam się dotrzeć do informacji o wszystkich tych artystach, ale artykuły o pięciorgu z nich:
Wojciechu Sadleyu, Teresie Kruszewskiej, Zbigniewie Brodowskim, Andrzeju Berszu, Wojciechu Berszu oraz dodatkowo o inż. Stefanie Ciechanowiczu, współprojektancie Osiedla Młodych i o mieszkającej tu pisarce Teresie Bojarskiej, zamieszczamy w naszej antologii.

Opracowaniem i redakcją tekstów zajęła się kuratorka projektu “Oko na sztukę”, Małgorzata Szelachowska.
Współautorem naszego e-booka jest Cezary Polak, który napisał garść tekstów o architekturze osiedla.

E-book jest do pobrania ze strony projektu www.okonasztuke.art

Zadanie publiczne pn. “OKO NA SZTUKĘ  – program kulturalny i odkrywanie dziedzictwa” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Chcielibyśmy kontynuować nasze badania i upowszechniać wiedzę na temat artystów z Grochowa, dlatego prosimy o wsparcie naszego projektu. Nawet najmniejsza kwota ma dla nas znaczenie, bo świadczy o tym, że nasza praca jest dla Was ważna. Wpłat można dokonać korzystając z kampanii „Wspieram” na naszej stronie.
Dziękujemy!

Posted

in

by

Tags: