Canaletto.online

W 2020 Stowarzyszenie zrealizowało projekt “Canaletto 2.0 – aplikacja edukacyjna na urządzenia mobilne”, w ramach której powstała strona internetowa wraz z aplikacją webową i mobilną ukazującą Warszawę w pełnym rozkwicie, na końcu XVIII wieku. Dzięki formule gry, aplikacja stanowi formę rozrywki na poziomie, acz z poczuciem humoru. Przy jej realizacji chcieliśmy zachować ogólnodostępny charakter (korzystanie jest bezpłatne, posiada dwie wersje językowe). W ramach pierwszej fazy projektu Stowarzyszenie współpracowało z Zamkiem Królewskim – Muzeum oraz Urzędem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Okazało się, że projekt dzięki temu, że wykorzystuje uniweralny język sztuki śladem obrazów Bernarda Bellotta, cały czas się rozwija dzięki stronie na Facebooku pod tą samą nazwą (https://www.facebook.com/Canaletto.online).

Dzięki zamieszczaniu edukacyjnych treści pełni funkcję integracyjną, promującą animującą odbiorców poprzez interakcję z nimi (docieramy do grona 950 osób śledzących profil). W lutym 2024, podczas Urodzin Pragi, zgromadził grupę ponad 80 uczestników wykładu o Warszawie za czasów Canaletta.

Strona internetowa: https://canaletto.online/
FB: https://www.facebook.com/Canaletto.online

Projekt był dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”