Projekt “Wspólny Narodowy”

Prezentujemy nasze kolejne działanie! Tym razem współpracujemy w partnerstwie z Fundacja Na Rzecz Wspólnot Lokalnych “Na miejscu” i Klub Sportów Miejskich “Skarpa” w ramach projektu Wspólny Narodowy. Ruszamy z programem konsultacji społecznych odnośnie zagospodarowania przestrzeni przy Stadionie Narodowym! Operator stadionu – spółka PL2012+ chce by przestrzeń przylegająca do areny sportowej była miejscem przyjaznym i potrzebnym warszawiakom z różnych grup społecznych. W tym celu organizujemy spotkania.

Warsztaty Stadion

 

14 września odbyły się warsztaty konsultacyjne z przedstawicielami warszawskiego środowiska sportów miejskich. Zgromadziliśmy sporą grupę entuzjastów dyscyplin takich jak: lacrosse, frisbee, bike polo i innych. Dzięki temu zebraliśmy dużo informacji odnośnie tego jak można wykorzystać przestrzeń w okolicy bryły warszawskiego Stadionu Narodowego w taki sposób, by była atrakcyjna dla sportowców.

Podczas Maratonu Warszawskiego – 29 września – rozmawialiśmy z kibicami, sportowcami oraz spacerowiczami na temat ich pomysłow i potrzeb odnośnie tej przestrzeni. Do tego działania wykorzystaliśmy nasz “mobilny punkt konsultacyjny” zbudowany zgodnie z zasadami metodologii Design Thinking 😉

Mobilne Konsultacje

W najbliższym czasie 5 października spotkamy się z przedstawicielami warszawskich organizacji pozarządowych, by poznać ich opinie odnośnie tej przestrzeni. Gorąco zapraszamy do udziału przedstawicieli warszawskich NGO’sów, szczególnie ważny jest dla nas głos mniejszych organizacji, zależy nam na tym, by ich głos był słyszany.

Zapisy przyjmujemy pod adresem jedrzej.burszta@flaneur.org.pl.

UWAGA:

Ze względu na przygotowania do organizacji szczytu klimatycznego COP-19 na Stadionie liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy do czwartku 3 października. Będziemy potwierdzać zgłoszenia. Spotkanie odbędzie się w godzinach 11:00 – 17:00.

Dodatkowe informacje dostępne pod adresem:

 http://www.stadionnarodowy.org.pl/nasze-miejsce/odpowiedzialnosc-spoleczna/wspolny-narodowy


Posted

in

by

Tags: