Canaletto – malarz warszawskiej Pragi 

376 Urodziny Pragi to wydarzenie, na które Stowarzyszenie Badawczo – Animacyjne Flaneur zostało zaproszone przez Muzeum Warszawskiej Pragi, aby pokazać, że Canaletto i w tym temacie miałby coś do powiedzenia albo lepiej – przedstawienia.

Jak się okazuje, na dwóch obrazach włoskiego mistrza znalazły się widoki z prawej strony Wisły i o nich oraz o całym projekcie Canaletto.online chcemy opowiedzieć podczas spotkania 18 lutego br. o godzinie 13.00 w siedzibie Muzeum. Do spotkania dołączy dr Michał Słomski z Instytutu Historycznego PAN, który wzbogaci opowieść o historycznej Pradze wieloma szczegółami i ciekawostkami z czasów, w których w Warszawie żył i tworzył Canaletto.

Prowadzimy projekt Canaletto.online już czwarty rok. Zaczęło się od platformy edukacyjnej z interaktywną grą na internetowej stronie a następnie powstał profil na Facebooku pod tą samą nazwą, który skupił fantastyczną, żywo reagującą społeczność. I ta grupa stale rośnie. Każdy wpis zbiera dziesiątki reakcji, które utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza praca jest ważna dla szerokiej publiczności.

Na początku, w 2020 roku, mogłoby się wydawać, że pomysł pokazania Warszawy oczami osiemnastowiecznego włoskiego malarza – Bernarda Bellotta zwanego Canalettem – trafi do stosunkowo wąskiej grupy odbiorców. Tymczasem okazało się, że dzieje stolicy, historia Polski, nasze tradycje i obyczaje, które znajdują w projekcie swoje odzwierciedlenie, mocno rezonują z emocjami wielu Polaków, nie tylko mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Dla społeczności skupionej wokół internetowej strony i profilu na Facebooku Canaletto.online będzie to pierwsza okazja, żeby spotkać się na żywo i to przy okazji tematu, który zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie naszych odbiorców. 

Praga gra w duszach wielu warszawianek i warszawiaków, dlatego w imieniu swoim i Muzeum Pragi serdecznie was zapraszamy na nasze spotkanie i  liczymy na obecność wielu z Was!

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/8gN2TkT3U

Strona projektu: http://canaletto.online/


Posted

in

by

Tags: